I když to ještě nedávno vypadalo, že byla za touto kapitolou naší historie napsána ona pomyslná tečka, ve skutečnosti se ukazuje, že to ani zdaleka není pravda. Práva restituentů totiž opět potvrdil ústavní soud a vypořádání vašich křivd tak nestojí nic v cestě.
Články
Více než 30 let po Sametové revoluci jsou v České republice stále lidé, kteří se dosud nedočkali vrácení majetku odebraného státem během totalitního režimu. V posledních letech přitom sílí tendence restituce jednou provždy ukončit. Pokud tedy máte jakékoli restituční nároky, měli byste je řešit co nejdříve.
Tzv. druhá restituční tečka byla v roce 2018 zrušena Ústavním soudem. Restituenti mohou tedy i nadále žádat o své majetky, ale tato možnost nebude trvat napořád. Ti, kteří chtějí uplatnit své nároky, by se měli proto o svůj majetek přihlásit v co nejkratší době, dokud to ještě podle zákona lze.
Jak jednoduše vyřešit své restituční nároky?
Od sametové revoluce už uplynulo více než 30 let a přesto nejsou všechny restituce vyřešené. Je to stále aktuální téma, neboť stovky restituentů se stále soudí, další čekají na finanční náhrady, někdo o ně dokonce ani ještě nepožádal. Jak dovést své oprávněné restituční nároky ke zdárnému konci?
Vladimír Cnota je podnikatel a sběratel umění. Stojí za restitučním portálem www.restituce.cz, jenž pomáhá restituentům v ČR již dvacet let. Podnikatelská činnost Vladimíra Cnoty se zaměřuje do okolí vodní nádrže Lipno v Jihočeském kraji, stal se také prezidentem česko-katarské obchodní komory. Vladimír Cnota si užívá život se svou ženou a dcerou,...
I když stát již odškodnil řadu těch, kterým v minulosti způsobil majetkovou újmu, v roce 2021 stále existuje v České republice zhruba 40 000 oprávněných osob, které nemají vypořádány své restituční nároky. Chceme apelovat na restituenty, aby své nároky řešili bezodkladně, dokud to naše právo umožňuje.